top of page

PHOTOSHOP GÖKYÜZÜ DEGİŞTİRME

Güncelleme tarihi: 22 Oca 2023

Photoshop kullanarak Gökyüzü Nasıl Değiştirilir ?


Photoshop gökyüzü degiştirme yani sky replacement işlemi photoshop 2021 ile gelen bir filtre ile çok kolay yapılabilir hale geldi.


Gökyüzü degiştirme kendine ait bir filtre ile photoshop'ta otomatik gökyüzü degiştirme işlemini sizlerde rahatlıkla uygulayip fotograflarınızda degişik etkiler saglayabilirsiniz.


Gökyüzündeki bulutları degiştirip fotografınızın renk ayarlarıyla oynayarak daha gerçekçi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Photoshop dersleri ile daha fazla içerik isterseniz aşagıdaki yorumlar kısmından bana yazabilirsiniz Böylece sizler için photoshop ile ilgili daha fazla içerik hazırlarım.


Bu yazıda bahsetmiş olduğum photoshop gökyüzü degiştirme yani photoshop sky replacement ücretsiz bir filtredir.Gökyüzü degişim işlemlerini filtremizden gerçekleştiriyoruz.

Gökyüzü Değiştirme’ye Erişin Düzen > Gökyüzü Değiştirme seçeneklerini belirleyin.

Yeni bir gökyüzü seçin

  • Gökyüzü Değiştirme iletişim kutusu görüntülenir

  • Dâhil edilen hazır ayarlardan yeni bir gökyüzü seçin veya kendi gökyüzünüzü ekleyin


Mükemmel görüntü oluşturmak için ayarları yapın Orijinal görüntüdeki gökyüzü alanı otomatik olarak seçilip maskelenir ve yeni gökyüzünün belirlediğiniz seçeneklere göre görüntülenmesini sağlar. Sorunsuz bir görünüm için, gökyüzünü değiştirmek ve ön planı arka plan renkleriyle karıştırmak için kaydırıcıları ayarlayın.A. Gökyüzü Taşıma aracı B. Gökyüzü Fırçası C. El Aracı D. Yakınlaştırma Aracı E. Gökyüzü hazır ayarlarını yönetme F. Hazır Ayar Önizlemesini Yakınlaştırma G. Gökyüzlerini Sil H. Gökyüzlerini görüntülerden içe aktar I. Yeni bir gökyüzü grubu oluştur J. Son kullanılan gökyüzleri K. Gökyüzü Hazır Ayarı Menüsü

Gökyüzü Değiştirme iletişim kutusunda aşağıdaki seçenekleri belirleyebilirsiniz:

Kenar Kaydırma: Gökyüzü ve orijinal görüntü arasında sınırın başladığı yeri belirler.

Kenar Soluklaştırma: Gökyüzü görüntüsündeki solma veya geçiş yumuşatma miktarını kenarlar boyunca orijinal fotoğrafa göre ayarlar

Parlaklık: Gökyüzünün parlaklığını ayarlar

Sıcaklık: Gökyüzünün sıcaklığını daha sıcak veya daha soğuk şeklinde ayarlar

Ölçek: Gökyüzü görüntüsünü yeniden boyutlandırır

Çevir: Gökyüzü görüntüsünü yatay olarak çevirir

Aydınlatma modu: Aydınlatma ayarlamaları için kullanılan karışım modunu belirler

Ön Plan Işıklandırması: Ön plan kontrastını ayarlamak için kullanın; sıfır ayarı herhangi bir ayarlama yapmaz

Kenar Işıklandırma: Gökyüzü görüntülerinizdeki nesne kenarlarına uygulanan ışıklandırma ayarlamalarını kontrol etmek için kaydırıcı; sıfır ayarı herhangi bir ayarlama yapmaz

Renk Ayarı: Ön planın gökyüzü renkleriyle ne kadar güçlü bir uyumlulukta olduğunu belirleyen opaklık kaydırıcısı (sıfır değerine ayarlama yapıldığında herhangi bir değişiklik olmaz)


Çıktı: Bu, görüntüde yapılan değişikliklerin Yeni Katmanlara (Gökyüzü Değişimi Grubu olarak adlandırılan) mı yoksa Yinelenen Katmana (tek düzleştirilmiş katman) mı alınacağını seçmenizi sağlar


 

Aşagıdaki dosyayı indirerek sizlerde photoshop gökyüzü degiştirme filtresinden kullanabileceginiz ücretsiz görsellere erişebilirsiniz.

serdar gökyüzü
.rar
RAR dosyasını indir • 93.75MB91 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page