top of page

OTOMATİK RAM TEMİZLEME I ÖN BELLEK TEMİZLEME PERFORMANS ARTTIRMA

Güncelleme tarihi: 27 Nis 2021

Bilgisayar kullanırken her açtığınız uygulama bilgisayarınızın önbelleğine depolanır ve bilgisayarınızı yeniden başlatasıya kadar bilgisayarınızın ramini meşgul eder. Bu durum bilgisayarınızın anlık olarak performansına doğrudan etki eder. Ön bellek temizlendiği zaman bilgisayarınız daha rahat çalışır ve performansınız artar. Basit bir yöntemle sizde bilgisayarınızın ramini otomatik olarak temizleyebilir bilgisayarınızda performans artışı sağlayarak bilgisayar kullanımınızı daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.Bilgisayarınızdaki ram kullanımını azaltmak için arka planda çalışan uygulamaları denetleyin ve gereksiz olanların kapalı olduğundan emin olun.


Birden çok programı açık bırakarak bilgisayarınızın ram kullanımını arttırmayın. İhtiyacınız olmayan veya işinizi bitirdiğiniz uygulamaları kapatın. Videomda anlatmış olduğum yöntem sayesinde otomatik olarak ram temizleme uygulamasını ihtiyacınız dahilinde arada çalıştırın ve önbelleğinizi temiz tutun. Bilgisayarınıza ram alırken piyasada kendini kanıtlamış daha az problem çıkartan ram markalarını tercih etmeye çalışın. Eğer donanım konusunda bilginiz yoksa bir bilirkişi yani bilgisayarcı veya bilişim uzmanından destek alın.

Bilgisayarınızı hızlandırma işlemlerini videolarımdaki adımları takip ederek gerçekleştirin aklınıza takılan konularda aşağıdaki yorumlar kısmından bana soru sorabilirsiniz. Bu işlemleri yaptığınız taktirde bilgisayarınız daha hızlı ve problemsiz çalışacak uygulamalarınızı daha konforlu bir şekilde kullanabileceksiniz.


Bu yazımda size otomatik ram temizleme yöntemi ile ön bellek temizleme yaparak bilgisayarınızın performansını nasıl arttırabileceğinizi anlattım.
OTOMATİK RAM TEMİZLEME videosu için tıklayın


ram hızlandırma
.rar
RAR dosyasını indir • 66KB

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page